Tiems, kurie ieško galimybės namuose sportuoti maksimaliai efektyviai ir didinti ištvermę bei stiprinti visą kūną, tikrai pravers kardio treniruokliai. Tačiau jie tinka ne tik namams, bet ir sporto klubams. Skorpiono takas internetinėje parduotuvėje parduodami įvairių rūšių kardio treniruokliai, kurie savo vietą gali atrasti ne tik namų, bet ir profesionalioje sporto salėje. Internetu įsigyti kokybišką tokio tipo treniruoklį dabar yra daug paprasčiau nei kada nors anksčiau. Mūsų prekių asortimente rasite bėgimo takelius, dviračius, elipsinius treniruoklius ir keletą kitų tipų kardio treniruoklių, kurie padės pagerinti sportinę formą ar pasiekti norimus fizinio aktyvumo tikslus.
Savo parduotuvėje internetu prekiaujame pasaulinio lygio gamintojo Freemotion produkcija. Tarp Freemotion kardio treniruoklių yra pačių įvairiausių įrenginių, kurie yra daugybės žmonių namuose ir įvairių šalių, aukščiausio lygio sporto klubuose. Apžvelgsime kiekvieną iš Freemotion kardio treniruoklių tipų ir susipažinsime su jų teikiama nauda bei ypatumais.
Dviračio tipo treniruokliai yra vieni iš populiariausių šios kategorijos treniruoklių. Jie gali būti puikus būdas apšilti prieš jėgos ar raumenų ryškinimo treniruotę arba pasirinkimas visai kardio treniruotei. Dviračiai būna dviejų tipų – įprasti ir horizontalūs. Pastarieji kardio treniruokliai (horizontalūs dviračiai) nuo įprastų skiriasi tuo, kad turi sėdynę su atlošu, tad galima treniruotis ilgiau ir reguliuojant sėdimą padėtį, kiek reguliuoti tai, kokios raumenų grupės dirba daugiausiai. Tai ypač patogu tiems, kurie atsigauna po traumų arba vyresnio amžiaus naudotojams, nes sąnarių apkrova bus gerokai mažesnė.
Jeigu norite atlikti kardio namuose, elipsinis treniruoklis yra vienas iš geriausių pasirinkimų. Jis užima sąlyginai nedaug vietos (lyginant su bėgimo takeliu arba horizontaliu dviračiu) ir dėl to tokį treniruoklį pavyks sutalpinti bute ar ne itin didelėse patalpose. Sporto klubuose elipsiniai treniruokliai taip pat gali būti naudojami mankštai prieš jėgos treniruotę arba, kaip grupinių užsiėmimų dalis. Nepamirškite ir to, jog kai kurie elipsiniai treniruokliai gali būti sulankstomi. Tad namuose, po treniruotės galėsite juos sulankstyti ir džiaugtis tuo, kad jie užims dar mažiau vietos!
Visgi turbūt populiariausi ir dažniausiai naudojami šios kategorijos treniruokliai yra būtent bėgimo takeliai. Ant jų atliekama kardio mankšta suteikia didžiausią naudą ne tik ugdant ištvermę, tačiau ir metant svorį bei gerinant viso kūno darbą, kuomet jis patiria fizinį krūvį. Tiek paprastesni, tiek modernūs treniruokliai leis efektyviai sportuoti bei pasiekti norimų rezultatų. Modernūs, aukščiausios klasės bėgimo takeliai turi daugybę reguliuojamų funkcijų, yra gausūs pačių įvairiausių technologijų, todėl galima individualizuoti bėgimo patirtį ir optimalizuoti treniruočių režimą. Jie populiarūs ir sporto klubuose, ir namų sąlygomis atliekamose treniruotėse.
Turbūt aktualiausia priežastis, kodėl į namus perkamas kardio treniruoklis yra tas, kad norima sudeginti kalorijas, numesti papildomus kilogramus ir atsikratyti viršsvorio. Kardio pratimai namuose su treniruokliais, o jeigu tiksliau – kardio treniruočių programos tikrai leidžia pasiekti tokius tikslus. Tačiau kaip vyksta svorio metimas būtent su kardio treniruoklio pagalba?
Visų pirma reikėtų žinoti, kad kardio treniruotė (dar gali būti vadinama aerobine) reikalauja daugybės raumenų grupių darbo (sportuoja beveik visas kūnas). Šių treniruočių ir pratimų metu taip pat reikia kontroliuoto kvėpavimo. Atliekant pratimus pakyla širdies ritmas.
Norėdami maksimaliai efektyviai mesti svorį, turėtumėte suderinti kardio treniruotes su jėgos treniruotėmis. Pastarąsias reikėtų daryti bent du, tris kartus per savaitę. Reikalingų kardio treniruočių dažnumas bei intensyvumas priklauso nuo jūsų: amžiaus, dietos, fizinio aktyvumo ir amžiaus.
Tam, kad numestumėte svorį, reikalingas kalorijų deficitas (suvartoti jų būtina mažiau, nei sudeginate). Statistikos duomenimis, vidutiniam žmogui reikia bent 2,5-5 valandų vidutinio intensyvumo treniruočių arba 1,5-2,5 valandų intensyvių treniruočių per savaitę, kad pavyktų numesti svorį.
Efektyviausiai svoris metamas minant dviratį arba bėgant ant bėgimo takelio. Tokiu būdu per valandą galima sudeginti net iki 600 kalorijų.
Ieškodami geriausio treniruoklio namams, ko gero dairysitės į tuos įrenginius, kurių kainos ir kokybės santykis būtų pats geriausias. Priklausomai nuo to, kiek namuose yra vietos, galima rinktis pačius įvairiausius kardio tipo treniruoklius. Ten, kur jos kiek mažiau, geriausiai tiks dviračiai, mažesni elipsiniai treniruokliai bei visi, ergonomiški treniruokliai. Be abejonės, mažesnė kaina – puikus pliusas, tačiau nereikėtų jos sąskaita aukoti kokybės ar naudos sporto sąlygoms.
Sporto klubai dažniausiai taip pat ieško kainos ir kokybės santykio, tačiau jiems gal net dar labiau aktualus įrenginio ilgaamžiškumas. Kadangi turi mažiau apribojimų dėl vietos, sporto klubai neretai įsigyja ir bėgimo takelius, kuriems namuose dažnai sunkiau rasti vietos. Mūsų kolektyvas visuomet gali patarti ar padėti rasti tą sprendimą, kuris atneš didžiausią naudą.
Namams skirtų kardiotreniruoklių kainos prasideda nuo maždaug 150 eurų. Už tokią sumą galite įsigyti Everfit dviratį-treniruoklį. TOORX bei NordicTrack kardiotreniruokliai yra šiek tiek brangesni, tačiau telpa tuose pačiuose kainų rėžiuose.
Freemotion profesionalių kardio tipo treniruoklių kainos prasideda nuo 1800 eurų. Kai kada prekėms taikomos nuolaidos, vyksta išpardavimai. Pigiau kardiotreniruoklį galima įsigyti ir iš ekspozicinių prekių sąrašo, jeigu tokio tipo treniruoklis yra ar buvo ekspozicijoje.
Aukščiausius kokybės ir technologinius standartus atitinkantys kardiotreniruokliai kainuoja gerokai brangiau nei pigiausi. Tačiau jie leidžia gauti iš treniruočių dar didesnę naudą ir surinkti dar daugiau informacijos.
Pagrindinės kardio treniruotės naudos:
Kardio treniruoklio pasirinkimo procesą reikėtų pradėti nuo apsisprendimo, kokio tipo treniruoklis jums labiausiai reikalingas. Freemotion produktų gamoje yra bėgimo takelių, elipsinių treniruoklių, laiptinių treniruoklių, dviračių bei steperių (dar vadinamų žingsniuokliais). Kiekvienas treniruoklis yra savitas ir skirtingas, todėl reikia pirmiausiai nuspręsti dėl tipo, o tik tuomet pradėti dairytis į konkrečias prekes. Namams skirtų kardiotreniruoklių asortimentą papildo NordicTrack, Everfit bei Kettler produkcija. Visi šie gamintojai turi nemažą, pigesnių, bet ne ką mažiau kokybiškų kardio treniruoklių pasirinkimą.
Apsisprendus dėl tipo, galima susiaurinti paiešką apibrėžiant matmenis, svorį, kainą arba kitus reikalavimus, kuriuos keliate savo naujam treniruokliui. Štai, pavyzdžiui, namams, ko gero, norisi tokio treniruoklio, kuris užima kuo mažiau vietos.