Susidomėjote sparčiai populiarėjančiu Padel teniso žaidimu, norite įsigyti raketę, tačiau nežinote kaip išsirinkti tinkamiausią? Mes galime Jums padėti.
Taigi trumpai apie Padelio raketes, kuo jos skiriasi ir kaip išsirinkti tinkamą Jums.
Renkantis Padelio raketę labai svarbu dėmesį kreipti ne į patinkantį dizainą, bet į raketės techninius parametrus, taip pasieksite ne tik geresnių rezultatų žaidžiant, bet ir išvengsite galimų traumų.
Kadangi Jūsų technika dar tik tobulėja, Jums rekomenduojama lengvai valdoma raketė, mažesnio svorio, leidžianti išlaikyti daugiau kontrolės.
Jūsų žaidimo stilius dar nėra apibrėžtas, rekomenduojama universali raketė, kad galėtumėte susidoroti su bet kokia žaidimo situacija. Turėtumėte ieškoti raketės, kurioje būtų geras galios ir tikslumo santykis
Profesionalai raketes renkasi pagal savo žaidimo stilių - ar jiems reikia maksimalios kontrolės, ar raketės, padedančios sugeneruoti didžiausią galią. Renkantis tokią raketę daugiau dėmesio reikėtų skirti jos technologijoms.
Taigi padelio raketės pasirinkimas – tarsi geras receptas, kuriame visi komponentai dera ir yra pritaikyti pagal individualų poreikį.
Apvalios formos raketėmis žaisti lengviausia. Šios raketės turi didelį „sweetspot“ (kamuoliuko atmušimo zona). Tai leidžia pradedantiesiems lengviau tiksliai pataikyti į kamuoliuką, net jei jie ne visada pataiko idealiai.
Tokių rakečių svoris paprastai yra tolygiau pasiskirstęs, todėl jos suteikia geresnę kontrolę ir stabilumą. Tai padeda pradedantiesiems efektyviau valdyti savo smūgius ir sumažina netikslių smūgių riziką.
Tačiau netiesa, kad apvalios padelio raketės skirtos tik pradedantiesiems. Stupa, Alex Ruiz ir Lamperti, kurie yra pasaulinio lygio žaidėjai, žaidžia būtent su apvaliomis padelio raketėmis.
Lašo formos raketės yra universalios, jose puikiai dera jėga ir kontrolė. „Sweetspot“ zona yra šiek tiek aukščiau nei apvaliose raketėse, ir didesnis nei deimanto formos raketėse.
Šios raketės yra tinkamos tiek puolimo, tiek gynybos žaidimui, todėl jos yra puikus pasirinkimas žaidėjams, kurie nori subalansuoto žaidimo stiliaus. Šias raketes taip pat renkasi profesionalus žaidėjai, tokie kaip Juani Mieres ir Marta Borrero.
„Sweetspot“ zona šioms raketėms yra viršutinėje dalyje. Tai yra neabejotinai galingiausios raketės. Jomis galima meistriškai smūgiuoti kamuoliuką bet kuria raketės dalimi. Puikiai tinka atakuoti linkusiems žaidėjams.
Deimanto formos raketės dažnai turi tvirtesnę konstrukciją, kuri suteikia papildomą stabilumą ir kontrolę, ypač atliekant stiprius smūgius, tad šias raketes renkasi profesionalai.
Šias raketes mėgsta dauguma profesionalių žaidėjų, pavyzdžiui Ramiro Moyano, Teresa Navarro.
Kalbant apie raketės balansą, jis turi labai daug įtakos raketės manevringumui. Tai reiškia, kaip raketės svoris pasiskirsto tarp rankenos ir raketės galvos. Pagal balansą padelio raketes galime suskirstyti į 3 kategorijas:
Svorio taškas yra arčiau rankenos, o tai padeda greitai reaguoti ir valdyti raketę. Apvalios padelio raketės paprastai būna mažai subalansuotos, todėl jas lengva valdyti, jos manevringos ir su jomis patogu žaisti.
Raketės svoris paskirstytas taip, kad būtų užtikrinta pusiausvyra tarp galios ir kontrolės. Ašaros (lašo) formos raketės paprastai būna vidutinio balanso.
Ši raketė pasižymi maksimalia galia, tačiau ja sunkiau manevruoti. Svorio centras raketės viršuje, o tai nepatyrusiam žaidėjui gali sukelti traumų. Paprastai tai būdinga deimantinės formos raketėms.
Tai vienas svarbiausių parametrų renkantis padelio raketę. Tačiau „teisingo“ svorio nėra, svorio pasirinkimas priklauso nuo Jūsų žaidimo stiliaus ir fizinių savybių.
Dauguma suaugusiems žaidėjams skirtų padelio rakečių sveria nuo 350 g iki 380 g. Didesnis svoris reiškia didesnę galią, bet mažesnę kontrolę. Raketes galime suskirstyti į 2 kategorijas:
Raketę lengviau valdyti, bet ji yra mažiau galinga. Ji pasižymi dideliu manevringumu ir kontrole. Šio svorio raketės rekomenduojamos pradedantiesiems, kad lengviau išmokti taisyklingos technikos, taip pat žaidėjams, turintiems rankos traumų.
Didesnis svoris raketei suteikia daugiau galios, tačiau taip pat yra mažiau manevringa ir mažiau kontroliuojama. Sunki raketė bus efektyvesnė žaidžiant puolime, tačiau tam reikia puikių fizinių įgūdžių. Priešingu atveju galite patirti alkūnės ir riešo traumų. Rekomenduojama pažengusiems ir patyrusiems žaidėjams.
Moterų padelio raketės paprastai sveria 350 - 365 g
Jaunimo raketės yra dar lengvesnės - apie 330 g
SURFACE (paviršius)
Dar vienas padelio rakečių skirtumas yra koks kietas raketės paviršius. Tai yra koks raketės paviršiaus medžiagų lankstumas, kai įvyksta kamuoliuko ir raketės kontaktas. Paviršius skirstomas į 2 kategorijas:
Paprastai jos gaminamos iš stiklo pluošto. Raketė sugeria didžiąją dalį energijos ir sumažina vibracijas. Su šiomis raketėmis lengviau pajusite atmušamą kamuoliuką, kas suteikia papildomo komforto, todėl rekomenduojama pradedantiesiems.
Raketės pagamintos iš anglies pluošto, todėl yra atsparesnės ir ilgaamžiškesnės. Raketė mažiau lanksti, galite jausti daugiau vibracijos, pasižymi didesne kontrole. Šio tipo raketės rekomenduojamos pažengusiems žaidėjams, turintiems ištobulintą techniką.
CORE (vidinė dalis)
Tai - medžiagos, iš kurių pagaminta vidinė raketės dalis. Daugiausiai naudojamos šios medžiagos:
Minkšta medžiaga, žinoma dėl savo patogumo, dažniausiai naudojama padelio raketėms su „SOFT“ paviršiumi. Ji yra itin lanksti.
Plačiai naudojama dėl savybės po smūgio greitai grįžti į pradinę padėtį. Ji yra lengva ir atspari aukštai temperatūrai. Raketės su šia medžiaga pasižymi didesniu patvarumu ir mažesniu lankstumu.